Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
haerde

Reaktywacja Grajkowni

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Grajkownia!

Przejdę od razu do sedna - tak wyzerowałem całą treść. Gdy przenosiłem forum na nowy hosting otworzyłem dosłownie puszkę Pandory. Sporo brakujących indeksów, przyrostowe kolumny w bazie, import który przez konflikty nie dało się wgrać, niesamowity burdel w całej strukturze bazy to tylko niektóre z problemów z którymi musiałem się zmierzyć. Tak czy siak w takim całokształcie rozwój Grajkowni stał pod ogromnym znakiem zapytania, ponieważ nawet tak prosta sprawa jak zaktualizowanie skryptu forum była dużym problemem. Tak więc z Polmem oraz Tribalem podjeliśmy decyzję, że zaczynamy z czystą kartą. Potencjalne konsekwencje które musieliśmy rozważyć:

1. Wyzerowanie kont użytkowników. Tak na prawdę nie jest to problemem. Z tych 33k kont tylko mała garstka była aktywna, meili było ~9k, z czego przez te 10 lat na dobrą sprawę takich wartościowych adresów ostało się ~2-3k. Szacuję, że z tych 2k adresów email ludzi grajacych dalej w CSa jest może 1000. Zakładając, że mamy te tysiąc adresów e-mail i tak... nie możemy do nich wysłać mailingu przez cudowne RODO xD. Także jak dla mnie jest to mała strata.
  2. Wyzerowanie tematów oraz postów. Fakt, że straciliśmy tą treść kompletnie mnie nie boli. Grajkownia to portal dla społeczności znajomków oraz ludzi grających w CSa. Nie zależy mi na wejściach z Google, ponieważ ruch na forum ma zapewniać serwer CSa, stąd strata działu pluginów czy działu Shishy (xD) jest nam, administracji, obojętna.
  3. Wyzerowanie historii Grajkowni. Jak często czytacie ogłoszenia sprzed 7 lat? ;). Wystarczy, że tą historię mamy w głowie. "The only constant is change".

Co dalej?

1. Szata graficzna.

Do tygodnia otrzymam layout nowej szaty graficznej oraz logo. Koder pod IPS jest już umówiony i czeka na pliki .psd. 

2. Serwer CS:GO

Chciałbym Wam przedstawić @Shiawase, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie naszego serwera pod CS:GO (pukawka TR 128 premium). Chłopak jest bardzo ogarnięty oraz pełen zapału, wierzę że tym razem nasz serwer wypali ładnie. Serwer opłacam ja, stąd nie będzie na nim żadnych VIPów, płatnych adminów itp. festiwali żenady. 

3. Silnik forum

W mojej obecnej sytuacji nie zapowiada się, abym do końca tego roku dał radę skończyć swój silnik, stąd też podjąłem decyzję o przedłużeniu licencji na IPS oraz zostaniu na tym silniku. Na dłuższą metę zzybciej i prościej będzie napisać plugin do tego silnika, niż utrzymywać własny. 

To byłoby tyle Grajki. Głowa do góry, teraz będzie tylko lepiej ;).

• Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No zakodowanie trochę zajmie czasu, pociecie pliku psd plus kodzenie, chyba że ktoś zajmuje się tym ze tak powiem na zlecenie to zejdzie krócej. Można jakieś meety na serwerze zrobic o danych godzinach stara lecz mysle skuteczna strategia na początek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kodzenie będę zlecać gościowi, który się tym zajmuje zawodowo. Meety jak najbardziej są dobrym pomysłem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Moje konto, tyle plusików i prawie 800 nic nie wnoszących postów :/ taka strata. Grajkownia jaką znamy [*]  czyt 5 userów aktywnych przy 33k kont ;d

A tak na serio to fajnie, że się coś ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 hours ago, Mati said:

Moje konto, tyle plusików i prawie 800 nic nie wnoszących postów ? taka strata. Grajkownia jaką znamy [*]  czyt 5 userów aktywnych przy 33k kont ;d

A to jest jeszcze jeden powód przemawiający za startem z czystą kartą :). Dzięi @Mati, teraz będzie tylko lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, haerde napisał:

A to jest jeszcze jeden powód przemawiający za startem z czystą kartą :). Dzięi @Mati, teraz będzie tylko lepiej ?

Z czystą kartą czyli ludzie, którzy byli zbanowani wcześniej na forum będą mogli teraz normalnie grać i korzystać z forum? ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
8 godzin temu, grzesiekb43 napisał:

Z czystą kartą czyli ludzie, którzy byli zbanowani wcześniej na forum będą mogli teraz normalnie grać i korzystać z forum? ?

Właśnie dobrze, to że ktoś kiedyś zrobił błąd w 1.6 na non steam nie oznacza, że teraz w GO będzie tak samo ? Zawsze warto dać drugą szansę, ktoś zrobił głupotę za młodu, nie oznacza, że dalej jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Mati napisał:

Właśnie dobrze, to że ktoś kiedyś zrobił błąd w 1.6 na non steam nie oznacza, że teraz w GO będzie tak samo ? Zawsze warto dać drugą szansę, ktoś zrobił głupotę za młodu, nie oznacza, że dalej jest taki sam.

Złodziej będzie złodziejem, czit będzie czitem. Zapamiętaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Napisano (edytowane)
19 minut temu, grzesiekb43 napisał:

Złodziej będzie złodziejem, czit będzie czitem. Zapamiętaj

Kiedyś sam dostałem bana za czity na NS. Widziałeś żebym czitował w CS GO? Wręcz się tym brzydzę. Każdy popełnia błędy, nie można kogoś skreślać za to co zrobił jak miał 13-14 lat. Będzie dowód to dostanie bana ponownie, dyskusja bez sensu... Takie kuźwa uogólnianie..

To tak jak Patitkek (taki pro gracz) za gówniarza się odpalił, dostał bana na konto, potem dopiero zmądrzał. Zaczął grać na poważnie i nie używał wspomagaczy, przez to co na nim ciążyło nie mógł jechać na WESG z drużyną. Z drugiej strony jest KQLY który odpalał się w meczach najwyższej rangi, gdzie jest oczywiste, że takie osoby powinny być wykluczone. Więc uważam, że to jest trudny temat a nie " Złodziej będzie złodziejem, czit będzie czitem". Polecam nie traktować świata na zasadzie czarne-białe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 1. Jeśli piszesz o Grajkowni to nie pisz o profesjonalnej scenie CS'a ?

Po 2. Kto Cie tam wie czy nie odpalasz teraz. Ja osobiście nie widziałem Twojego komputera, stanowiska i tego co masz zainstalowane na kompie ?

Koniec tej dyskusji o niczym. Skoro zresetowane wszystko to i to co bylo wcześniej też się resetuje.

Pis joł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, grzesiekb43 napisał:

Po 1. Jeśli piszesz o Grajkowni to nie pisz o profesjonalnej scenie CS'a ?

Po 2. Kto Cie tam wie czy nie odpalasz teraz. Ja osobiście nie widziałem Twojego komputera, stanowiska i tego co masz zainstalowane na kompie ?

Koniec tej dyskusji o niczym. Skoro zresetowane wszystko to i to co bylo wcześniej też się resetuje.

Pis joł

Ad 1 to dałem to jako przykłady i to bardzo dobre przykłady. Nie jest to żadna odpowiedź na moje argumenty.

Ad 2. Grasz ze mną od paru miesięcy regularnie to chyba jesteś na tyle rozgarnięty że zauważyłbyś, że jestem cheaterem. Cheater nie siedzi w MG2 od ponad miesiąca.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie.

Skupiacie sie bardziej na CSGO, czy moze tez myslicie o CS1.6 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo chciałbym aby na Grajkowni były właśnie taki klasyczny 1.6, sam chetnie wieczorami bym pogral ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema wszystkim starym i nowym!

Kilka spraw, więc do rzeczy:

1. Czy wróci stara, klasyczna kolorystyka forum?

2. Nie wiem, czy serwery 1.6 nie będą wystarczająco oblegane żeby wygenerować jakiś większy ruch na tym forum.

3. Czy forum będzie tylko i wyłącznie o CSie, czy może coś innego? Jest przecież cała masa innych popularnych i grywanych gier.

4. Czysta karta jest po prostu następstwem wyczyszczenia forum. Jeśli ktoś dostał bana za oszustwa, jaki jest problem zbanować go drugi raz jeśli będziesz miał pewność że banujesz akurat tą konkretną osobę?

5. Błagam, zróbcie coś z tym edytorem tekstu bo takie odstępy między wierszami aż bolą mnie w oczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwery GTA 5 są ostatnio bardzo popularne, ale oczywiście są to kolejne koszta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Veru zostajemy przy CSie bez kombinowania :). Nie chcę więcej jak 2 serwerów, a najlepiej byłoby mieć jeden ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Veru napisał:

5. Błagam, zróbcie coś z tym edytorem tekstu bo takie odstępy między wierszami aż bolą mnie w oczy...

A weź odnośnik wstaw... xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@haerde , nie mówię koniecznie o serwerach a o kategoriach na forum ? To jest coś, co też może przyciągać tłumy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę dodać ogólna kategorię gry ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
9 minut temu, *(Seba)* napisał:

A weź odnośnik wstaw... xD

+
Odnośniki da się wkleić ale przez opcję odnośnik, jak dodasz link z YT i automatycznie wstawi całe "okienko" z filmem to wyskakuję błąd 403 i captcha wywala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przywrócę wyświetlanie jako odnośnik też nie działa. Odnośnik w obrazku też nie, chociaż raz udało się wstawić. Tak samo jak udało się wstawić filmik, ale tylko wtedy gdy temat założyłem. W odpowiedzi już nie. Zwykły, ręcznie dodany działa, ale fajnych rzeczy nie zrobisz w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, haerde napisał:

Veru zostajemy przy CSie bez kombinowania :). Nie chcę więcej jak 2 serwerów, a najlepiej byłoby mieć jeden ;).

Dlaczego ograniczać się do jednego serwera? Ten jest prawie cały czas pełny ostatnio, więc udostępnijcie ludziom jeszcze jeden z innym modem.

Ogólnie ostatnio zauważyłem, że ludzie coraz częściej szukają serwerów, bo rezygnują z grania turniejowych ze względu na ostatnie zmiany z "trust fucktorem". Dajcie im coś co zastąpi mecze. Może jakiś serwer aim +- 10 slotów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak już chcecie nadal brnąć w cs'a, to najlepiej oblegane będą serwery typu arenki 1v1 lub dm lecz tutaj potrzebna będzie dobra reklama. Ja proponowałbym jednak nie powielać błędów z przeszłości i pomyśleć nad stawianiem serwerów dla innych gier. Mamy świetną nazwę, trzeba to wykorzystać do maksimum jeśli mamy się rozwinąć.

Edytowane przez ` StiG .!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.